Białas & Lanek – HYPER2000 – klip + preorder i tracklista drugiego albumu

Od dziś można składać zamówienia na preorder drugiego albumu duetu Białas & Lanek. Poznaliśmy również pełną tracklistę projektu.

Na SBStuff.pl dostępna jest już wersja Deluxe albumu, która obejmować będzie dodatkowe kawałki. Pełna tracklista albumu obejmuje 12 kawałków, które jak zapewniają autorzy stanowią spójną całość łączącą w sobie sprzeczności. Materiał można zamawiać również w wersjach z koszulkami i bluzami HYPER2000.

HYPER2000 to suma emocji i przeżyć naszej ery, ery roku 2000. Nasz ślad w czasoprzestrzeni” – mówi autor całości muzyki i producent wykonawczy – Lanek. Na najbardziej dopracowanych podkładach w dorobku krakowskiego producenta, Białas postanowił w swoim stylu skomentować współczesność, którą w coraz większym stopniu kreują „millenialsi”. W dosadny, chwilami bardzo gorzki sposób, ale zarazem tak by nie utracić nic z przebojowości definiującej „HYPER2000”. Z tarcia pomiędzy płytami tektonicznymi dwóch młodszych pokoleń Polaków powstało brzmienie, które wykreowała charakter nowej płyty Białasa i Lanka podkreślony oprawą wizualną stanowiącą integralną część projektu. 

Złożony z 12 kawałków album (z bonusowymi kawałkami w wersji Deluxe) to wynik bardzo rygorystycznej selekcji, po której na albumie zostały jedynie najważniejsze numery z wszystkich sesji. Dbałość o detal, ciągłe podnoszenie sobie poprzeczki i niemal chorobliwa ambicja zaowocowały dojrzałym materiałem, który nie stracił zarazem szczeniackiej zajawki i energii. Celem było wysokie repeat value i wrażenie, że na płycie wszystko znajduje się na swoim miejscu.

„HYPER2000” to spójna całość łącząca w sobie skrajności. Znajdziemy tutaj zarówno pełne punchline’ów bangery z ulicznym sznytem jak i poruszające kawałki z refrenami od których ciężko się uwolnić. Białas wrócił do bardzo osobistych tekstów, które zawstydzają swoją szczerością i pozwalają łatwo utożsamić się nie tylko ludziom o podobnych doświadczeniach. Niejedną linijkę można boleśnie poczuć na własnej skórze.


TRACKLISTA:

01. Cyka Blyat

02. Przestań się bać

03. Polack

04. Milion długu

05. Prawdziwy Trap

06. Blizny na rękach

07. Unplugged

08. Karmamachanam

09. Kochaj nas i żegnaj

10. Lustra

11. Tlen

12. Upadły demon

+ DELUXE BONUS TRACKS

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *