Dawaj na Kemp 2018!

 

Kolejna, siedemnasta już edycja festiwalu Hip Hop Kemp poważnie szykuje się do sierpniowego startu. Lineup przybrał już swój oficjalny kształt i musimy szczerze przyznać, że programowo stoimy przed najmocniejszą edycją Kempa od lat! Organizatorzy mocno do serca wzięli sobie wskazówki samych festiwalowiczów i wydaje się, że znaleźli najlepsze wyważenie pomiędzy graczami nowej szkoły, a amerykańskimi wyjadaczami złotej ery hip hopu.

Na jednym biegunie możemy postawić trapowego rewolucjonistę Chief Keefa, uciekającą wszelkim normom ekipę $uecideboy$, szalenie istotną dla roli kobiet w obecnym rapie Young M.A, bezkompromisowego i wciąż pnącego się do góry Joynera Lucasa czy Hopsina, który na Kempa wraca jako autor jednego z najlepszych gigów w całej historii imprezy.

Gdyby komuś brakowało tutaj starej szkoły, to Kemp w tej materii wydaje się być równie bogaty! Zacznijmy od GZA, który nie bez przyczyny nazywany jest duchowym ojcem Wu-Tang Clan, najpotężniejszej rap grupy w dziejach. Niemniejszy wpływ na całą kulturę hip hop miały albumy spod znaku The Beatnuts, Souls of Mischief, Immortal Technique, CunninLynguists czy Hilltop Hoods, a jak się pewnie już domyślacie, wszystkie te składy zagrają też na tegorocznym Festiwalu z Atmosferą!

Klasycznie, nie zabraknie też atrakcji dla tych, którzy będą chcieli pobujać się do naszego krajowego rapu. Tutaj Kemp zawsze proponował samą czołówkę polskiej sceny i nie inaczej jest tym razem. W Hradec swoje koncerty dadzą m.in Kękę, powracająca na scenę Zipera, Paluch, ekipa JWP/BC, zjednoczone siły Patokalipsy/Hipocentrum, Grubson, Bonson, Jarecki, nowofalowy Żabson, WCK, soulowa Rosalie. oraz ekipa wytwórni BOR ze swoim showcasem (Gedz, Szpaku, Kobik).

To oczywiście nie wszyscy artyści HHK 2018, ale już patrząc na tę tłustą listę wykonawców coraz lepiej rozumiemy, dlaczego Hip Hop Kemp od lat nazywany jest najlepszym rapowym festiwalem w tej części Europy. Nie ma drugiej takiej imprezy, gdzie na scenie obok siebie spotkałoby się tak szerokie spektrum kultury hip-hopowej, łączący się na te trzy dni w wielkim święcie każdego zajawkowicza. Trzeba bowiem pamiętać, że Kemp to nie tylko muzyka, ale też turnieje breakdance, rampy dla skaterów, boiska do kosza i wielkie pole do popisu dla artystów graffiti! Dorzućmy do tego lajtowy, czeski klimat oddalonego o 50 kilometrów od polskiej granicy Hradec Králové, pyszne żarcie i tysiące pozytywnych osób – tak można się bawić!

Tegoroczny Kemp rozpocznie się 23 sierpnia i potrwa trzy dni. Karnety na cały festiwal, jak i na pojedyncze dni są jeszcze w regularnej sprzedaży na oficjalnej, polskiej stronie imprezy – www.hhk.pl. Tam też znajdziecie wszelkie info, które może być pomocne w wyjeździe na Festiwal z Atmosferą – imprezę tak wypełnioną rapem, że nie uwierzycie!

źródło: Agencja Joytown

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *