Gwiazdor serialu “Ślepnąc od świateł” o książkach, które go zmieniły

Co łączy książki i rap? Sporo. RAP BIBLIOTEKA to projekt, w którym twórcy ze sceny rapowej opowiadają o książkach, które były dla nich ważne oraz autorach, którzy zostawili ślad na ich sposobie myślenia i tworzenia. W najnowszym odcinku cyklu pojawił się Kamil Nożyński pseudonim Saful.

W odcinkowej serii emitowanej na YouTube zaproszeni do projektu raperzy: Saful, Łona, Włodi, Sokół i Ten Typ Mes rozmawiają z gospodarzem cyklu Rasem o książkach ważnych, trudnych, wesołych, książkach, które ich zmieniły, a także książkach, które mocno wpłynęły na ich twórczość. Cel? Inspirować i zachęcać rzesze odbiorców sceny rapowej do sięgania po literaturę i poszukiwania autorów i tematów dla siebie.

W czwartym odcinku serii, który właśnie pojawił się na YouTube, wystąpił Kamil Nożyński. Odtwórca głównej roli w serialu “Ślepnąc od świateł” fanom rapu znany jest przede wszystkim jako członek grupy Dixon37.Artysta opowie o lekcji, jaka płynie z lektury doświadczeń i wspomnień wojennych, o prawdziwości etosu półświatka w literaturze, a także gdzie szukać rzetelnej krytyki systemu. Gwiazdor serialu “Ślepnąc od świateł” zdradzi też, czym najbardziej urzekła go książka Jakuba Żulczyka. W rozmowie z Rasem – raperem znanym z zespołu Rasmentalism oraz audycji w newonce.radio – Saful odbija się od pytań o literaturę, która była dla niego pochłaniająca, ważna, trudna, ale też rozbrajająco zabawna. 

Za realizację serii RAP BIBLIOTEKA odpowiada OUTRAGE – agencja zajmująca się kreacją, produkcją i komunikacją niestandardowych projektów z obszaru muzyki, rozrywki i kultury. Projekt dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu Kultura w sieci.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *