Shellerini, Hades, Kacper HTA – Gwara Niepodległa – premiera teledysku

Druga Strona Ulicy prezentuje premierowy teledysk do utworu „Gwara Niepodległa” przygotowanego przez niecodzienny zestaw artystów – Shellerini, Hades, Kacper HTA, Magiera, Tymoteusz Bies, Czesław Mozil i DJ Eprom.

„Gwara Niepodległa” to projekt poświęcony lokalnym dialektom, gwarom i językom, które stały się legitymacją i charakterystyczną mową ulicy naszych miast. W trosce o zachowanie ich kolorytu, organizatorzy zaprosili do akcji artystów, którzy reprezentując swoje rewiry, mają znowu nadać im blask. Reprezentantem Poznania jest Shellerini, Warszawy – Had Hades, a Kacper HTA jest głosem Górnego Śląska. 

Do ostatecznego kształtu utworu „Gwara Nieodległa” swoje elementy dołożyli m.in. odpowiedzialny za produkcję Magiera, dogrywający partie fortepianu Tymoteusz Bies, grający na akordeonie Czesław Mozil i DJ Eprom, który dograł skrecze i zmiksował całość utworu. Ostateczny efekt wraz z teledyskiem przygotowanym przez ekipę Omagine można podziwiać na YouTube Prosto TV. Sam utwór (podobnie jak trzy dotychczasowe) dostępny jest również we wszystkich serwisach streamingowych.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *