7. ogłoszenie Polish Hip-Hop Festival Płock 2019

W końcu rozpoczęły się wakacje. To dobry moment, żeby ogłosić kolejnych wykonawców, którzy zagrają na Polish Hip-Hop Festival, który odbędzie się w dniach 1-3 sierpnia na słonecznej nadwiślańskiej plaży w Płocku.

Za nami już sześć ogłoszeń, czas na następne, siódme i nie ostatnie! Dotychczas informowaliśmy, że na Polish Hip-Hop Festival wystąpią m.in. Sokół, PRO8L3M, Paluch, KęKę, O.S.T.R., Chillwagon, Kali, Polska Wersja, Syny, Otsochodzi, Ero i Kosi oraz reprezentanci SM Maffiji. A to jeszcze nie wszyscy, którzy zaszczycą nas swoją obecnością na pięknej płockiej plaży.

To niby było tylko kilka numerów o czymś. Dekadę temu wydał jeden z najsłynniejszych albumów w historii polskiego podziemnego rapu. Długo musieliśmy czekać na kolejny krążek, bo aż do 2016 roku. Czas oczekiwania na trzeci był znacznie krótszy, w dodatku „Blur” mocno namieszało na całej scenie. Małpa dostarczył jedną z najbardziej szczerych i bezkompromisowych produkcji ostatnich lat! Jak tym razem poradzi sobie na scenie z tak nietypowym materiałem?

Wiele lat czekaliśmy aż na polskich salonach zagości rasowe R’n’B. Jak już się rozgościło na dobre to mogliśmy podziwiać wysoki poziom artystyczny z przebojowością, która łączy wszystkie środowiska. Smolasty, bo o nim mowa, zawładnął listami przebojów, jego klipy regularnie pojawiają się w stacjach telewizyjnych, a w internecie osiągają rekordowe wyniki. Przygotujcie się na jeden z najbardziej hitowych koncertów podczas tegorocznego Polish Hip-Hop Festival.

Jak rozpocząć karierę z przytupem? Współpracując z najważniejszymi postaciami lokalnej sceny i wygrywając jeden z najważniejszych plebiscytów na płytę demo. Zeus jest obecny w polskim rapie od wielu lat i przez ten czas zyskał olbrzymią renomę, zaskakiwał słuchacza i zachwycał ich każdą kolejną produkcją. Ostatni album – „Zeus. To Pomyłka” – to pełen przekrój twórczości łódzkiego rapera i świetna wizytówka rapu najwyższej jakości. Witamy z powrotem!

Reprezentuje nowy styl nie tylko w muzyce i podejściu do niej, ale również mentalności i dystansu do swojej osoby. Jego ostre, szarpane flow, znakomite refreny, kombinacje z akcentami i skłonność do wrzucania prostych, dowcipnych punchline’ów zjednały mu wielu fanów. White 2115 to jeden z czołowych reprezentantów SBM i postać, która pokazała polskiemu słuchaczowi zupełnie nowe spojrzenie na rap. Czy „Rockstar” porwie płocką publiczność?

Najbardziej wyluzowany duet na polskiej scenie? Nie możemy tego wykluczyć! Rado Radosny i Astek, czyli Dwa Sławy, zagrali w swojej wieloletniej karierze setki koncertów, z których każdy był wielkim show! Stali uczestnicy płockiego festiwalu będą promowali swoją ostatnią produkcję „Coś Przerywa”. Czy i tym razem podniosą sobie poprzeczkę i porwą tłumy na Polish Hip-Hop Festival? Nie mamy żadnych wątpliwości!

Wiele klimatów, różne style, wszechstronność. Świetnie przyjęta „Insomnia” była tylko zaprezentowaniem wielkiego potencjału i próbą generalną przed kolejnymi, mainstreamowymi produkcjami.PlanBe jest jednym z najbardziej utalentowanych artystów, którzy przebojem wdarli się do głównego nurtu, co udowodniła wydana na początku roku „Moda”. Przepis na sukces był prosty – autentyczne teksty, melodyjne bity i nietuzinkowe podejście do tworzenia muzyki.

Jedno z największych objawień ostatnich miesięcy w polskim rapie. Kabe to raper wychowany na francuskich osiedlach, który w swojej twórczości przemyca inspiracje kilku scen. Jego utwory cechują się unikalnym flow oraz charakterystycznym stylem, w którym łączy polskie korzenie i zachodni styl. Takie nietypowe połączenie to gwarancja sukcesu i świetnego występu, który powinien być wstępem do dużej kariery w naszym kraju.

Tylko wydaje się, że boom bap i muzyka nawiązująca do klimatu lat 90. odeszły do lamusa. Klasyka ciągle ma swoich odbiorców, a także wykonawców, którzy chcą zaskakiwać. Jednymi z nich jest toruński skład Homies, którego członków, jak sami mówią, „połączyła kultura, nie interes”. Ich tegoroczny „Autentyk” mocno zamieszał w niezależnych kręgach i sprawił, że „prawdziwy hip-hop powrócił na ośkę”. Jak mocne bębny i charyzmatyczni raperzy sprawdzą się po raz pierwszy na płockiej scenie?

Wszechstronność to jedna z najbardziej pożądanych cech w obecnych czasach. Ceniona jest zwłaszcza w rapie, a jednym z artystów, którzy szczególnie mocno wyróżniają się pod tym względem jest Emes Milligan. Rapuje, produkuje i realizuje swoje nagrania. Ze znakomitym skutkiem, co udowadnia wydany kilka tygodni temu „YUSH.” – ociekający klimatem nocnego miasta, szczery i osobisty materiał, który przeniesie słuchaczy w nowy wymiar.

Polish Hip-Hop Festival jest corocznym festiwalem odbywającym się od 2013 roku na nadwiślańskiej plaży w Płocku. Wydarzenie przyciąga czołówkę rodzimej sceny hip-hopowej oraz kilkunastotysięczną publiczność z całej Polski. Tegoroczna, siódma edycja odbędzie się w dniach 1-3 sierpnia.

Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej oraz oficjalnych kanałach social media.

WWW: http://plhhfestival.pl/
Facebook: https://www.facebook.com/PolishHipHopFestival
Instagram: https://www.instagram.com/polishhiphopfestival/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *