SecretRank o bicie do „Ōmori Ōmori ” Guziora.

Kontynuując cykl, w którym producenci opowiadają o swojej pracy nad danym singlem, tym razem naszą uwagę przykuł bit autorstwa SecretRank zrobiony do utworu „Ōmori Ōmori ” Guziora.

SecretRank:

Witam serdecznie, z góry dziękuję za dostrzeżenie mojej produkcji w gąszczu innych i chcę podziękować za zainteresowanie moimi produkcjami. Bit został w całości wyprodukowany w FL STUDIO. Może od początku.

Bit powstał wiosną ubiegłego roku. Guzior  wysłał mi kawałek, gdzie grała fajna partia smyczków. Zainspirowany tym kawałkiem chciałem zrobić jednak coś po swojemu, coś unikalnego.

W bicie zostały użyte takie wtyczki jak: Engine 2(wokal z refrenu, spiczowany, troszkę pocięty), tutaj screen z szyny na mixerze:
Bez tytułu1
Jak widać nie użyłem kompresji bo uważałem, że brzmi to dobrze.

Partie smyczkowe pochodzą z wtyczki Miroslav Philharmonik.Mid bass z Absynth 5, którego od pierwszej zwrotki nasyciłem przesterem z fabfilter Saturn. Subbass z Sylenth 1.Pocięty wokal, który jest na zwrotkach uzyskałem z wtyczki Kontakt 5, natomiast wokal podbija pluck z wtyczki Spire. Kanał master wygląda tak:

Bez tytułu2

mckwfyghlaicdihmqjaenmbyxcoavqjpwgwffzuiakdpoxwosebyecryqiyhvrgpkzmhckgljgvmbyjifsldlhqrefgpqwbeswze

Tło, które leci od samego początku również uzyskałem z wtyczki Engine 2.

Na perkusji też nic odkrywczego – na kick nałożyłem EQ i kompresję NY, na werbel podobnie, na innych elementach perkusyjnych też nie ma cudów np. na Open Hat nałożyłem dłuższy delay.

Użyłem 2 reverbów – krótkiego i długiego ze standardowej FL’owskiej wtyczki Fruity Reverb, które to umieściłem na kanałach Send.

Całość według mnie brzmi w miarę w porządku, a bit został wyprodukowany w warunkach domowych.

Bit ten miał ostatecznie 4 wersje, pierwsza wersja była bardzo uboga w porównaniu do 4tej, którą macie okazję usłyszeć :D.

Swoją prostotą ten projekt tworzy pewnego rodzaju klimat (mimo, żewszystkie moje bity się nie podobają :D)

Na koniec chcę jeszcze raz podziękować za zainteresowanie moimi produkcjami bo to dla mnie dodatkowa motywacja, oraz zapraszam do śledzenia mojego Fanpage na facebooku:

https://www.facebook.com/SecretRankMusic/

Pozdrawiam serdecznie 😉

KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *